Ramazan Bayramında Gizemli Kapadokya’ya Uçuyoruz

Uçaklı Kapadokya Turu

Yer : Kapadokya

Süre : 2 gece 3 gün

Başlayan fiyat : 650 TL

Şeker bayramında sizi yormadan ama çok gezdirerek Kapadokya’ya götürüyoruz. Uçakla, Pegasus Havayollarıyla ramazan bayramını Kapadokya turuyla şenlendiriyoruz. İsterseniz 1. Gün olan 8 Ağustos Perşembe, isterseniz de 2. Gün olan 9 Ağustos Cuma günü sabahı uçakla Kayseri’ye uçup, Cumartesi ya da Pazar gecesi Kayseri’den İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na dönüyoruz.

Dolu dolu 3 gün geçireceğiniz seyahatte; Kayseri, Erciyes Dağı, Göreme, Mustafapaşa kasabası, Çavuşin, Dervent vadisi, Derinkuyu, Ihlata kanyonu, peri bacaları, mağaralar, mağara evler, kiliseler, Hacı Bektaş-ı Veli gibi önemli yerleri geziyoruz. İsteyen misafirler için ekstra olarak Türk gecesinde eğlenme şansı da tanıyoruz. Müthiş bir coğrafyaya sahip Kapadokya’yı yakından görmek, milyonlarca yıl önce doğal volkanik hareketler sonucu oluşmuş yöreyi ve tarihini öğrenmek istiyorsanız sizi turumuza bekliyoruz.

*

Alternatif Turlar

Her Cuma sabahı hareketle uçaklı Kapadokya turunun 2. Gününde, Türk Gecesi ve balon turu ekstra aktivitelerine katılabilirsiniz. Türk Gecesi 45 TL, Balon Turu 250 TL’dir.

*

Tur Tavsiyeleri

Gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

Güzel Atlar Ülkesinde Tur

1.GÜN: ( KAYSERİ – ERCİYES DAĞI – HONAT HATUN TÜRBESİ – DÖNER KÜMBET ) KAPADOKYA

Değerli misafirlerimiz, sabah 06.00 Londra Kamping Önü, 06.30 Harbiye Orduevi Karşısından 07.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 08.40’da hareket edecek olan Pegasus İst – Kayseri uçağı ile hareket ediyoruz. Kayseri’de bizi bekleyen aracımıza binerek Şehir merkezinde, bulunan Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Roma İmparatoru III. Gordianus zamanına (M.S 238–244)inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni ( İç Kale, dış Kale içi, kuyumcular çarşısı Fatih dönemine ait Kale Camisi), Cumhuriyet Meydanı’ndaki Saat Kulesi, 1906 yılında yapılmış olan Kule, yontu taşından yapılmış, kare planlı, sağlam bir yapıdır. Kuleye bitişik olarak yapılan küçük bir oda yer almaktadır. Üzeri oluklu saçla örtülü olan bu oda, geçmişte muvakkithane (Güneşe bakılarak namaz vakitlerini belirten yer) olarak kullanılmıştır Saat Kulesi, Dört türbeli bir camiden oluşan ve Etnograf Müzesi olarak kullanılan bir medreseye sahiptir. Ayrıca bina içinde Selçuklu minyatürleriyle süslenmiş bir ordu mutfağı, bir çeşme ve bir de hamam bulunur. Bina 1237 yılında birçok kervansaraya sahip olan Mahberi Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet gezilerimiz sonrasında öğlen yemeğinde Kayseri’nin meşhur mantısını tatma fırsatı buluyoruz. Yemek molamız sonrasında yöreye özgü pastırma – sucuk alışverişi yaparak İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olan ve 12 ay boyunca karı hiç erimeyen Erciyes Dağı’na hareket ediyoruz. Erciyes Dağı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Bölgede rehberimizin belirleyeceği bir noktada ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Avanos restoranda açık büfe olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.

Rota: Kayseri İçi (40 km), Kayseri – Erciyes – Kayseri ( 90 km), Kayseri – Nevşehir (70 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 200 km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN: ( GÖREME – ASMALI KONAK – MUSTAFAPAŞA – ÇAVUŞİN – DERVENT )

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak ( Panoramik ) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa paşa’ya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’nden ( Panaromik ) . Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarına örnekler görüyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Uranüs restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.

Rota: Bölge İçi Gezileri ( 80 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 80 km

Otele Giriş Saati: 18.00

3.GÜN: ( DERİNKUYU – IHLARA VADİSİ – HACI BEKTAŞ – I VELİ )

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) sonrasında Narlıkuyu Krater Göl’ünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Sonrasında ise Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avusu) gezimizi tamamlıyoruz. Dönüş yolculuğumuza başlamak üzere Kayseri’ye hareket ediyoruz. Uçak öncesi pastırma alışverişi için pastırmacılar çarşısında verilen molamızın ardından Kayseri havalimanına hareket. 21.50’de hareket edecek olan Pegasus Havayollarına ait uçağımıza binerek İstanbul’a varış. Bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek siz sayın misafirlerimizi diğer seyahatlerde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Avanos restoranda açık büfe olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. DÖNÜŞ GÜNÜ

Konforlu Bayram Otelleri

DİLEK KAYA HOTEL www.dilekkayaotel.com

Dilek Kaya Hotel Göreme’ye 3 Km, Ürgüp’e 5 Km mesafede yer almakta olup, Vadi ve yürüyüş rotalarına en yakın konumda yer almaktadır. Havayolunu tercih eden misafirler için Nevşehir Havaalanı 45 km Kayseri Havaalanı ise 65 km mesafede bulunmaktadır. Tüm bunların yanında evinizin rahatlığını bulabileceğiniz 1 King suite, 10 Junior & Deluxe oda, 78 Standart oda ile sizlere hizmet vermekteyiz…Tüm odalarımızda; Kablolu internet bağlantısı (Genel mekânlarda WI-FI) , Minibar, Saç Kurutma, Klima, Dijital Kasa, Direkt telefon, Uydu Yayınlı Lcd TV. , Kettle ve Çay Kahve Seti, Merkezi Isıtma Bulunmaktadır…

DEDEMAN KAPADOKYA – www.dedeman.com

Toplam 349 oda 275 standart oda, 39 sigara içilmeyen oda, 33 suit oda, 2 engelli odası Telefon, müzik, mini bar, kasa, internet, TV, uydu TV, merkezi klima, saç kurutma makinesi, wc/küvetli banyo, banyoda müzik yayını ve telefon Açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, bar, Restaurant, TV odası, internet, 9 toplantı odası, konferans salonu, oyun odası, kuaför, çamaşırhane & ütü servisi, kuru temizleme servisi, Türk Hamamı, sauna, masaj, solaryum, resepsiyonda kasa, 24 saat oda servisi, doktor, çocuk bakıcısı, disko, bilardo, tenis, futbol, bahçe, market, hediyelik eşya dükkanı, otopark.

Profesyonel Ulaşım Hizmeti

08 Ağustos Perşembe Sabah Gidiş – Sabiha Gökçen – Kayseri: 08.00 10 Ağustos Cumartesi Akşam Dönüş – Dönüş: Kayseri – Sabiha Gökçen: 21.50 (Pegasus Havayolları)

09 Ağustos Cuma Sabah Gidiş – Sabiha Gökçen – Kayseri: 08.00 11 Ağustos Pazar Akşam Dönüş – Dönüş: Kayseri – Sabiha Gökçen: 21.50 (Pegasus Havayolları)

OTOBÜSLER

Travego & Tourismo MERCEDES ve Man FORTUNA: 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat ( hız sınırlayıcı ve sabitleyici ), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MINIBUSLER

VW VOLT 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ücretin İçindekiler                         
*  Otellerde2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Travego veya Tourısma Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
*  Çevre Gezileri
*  Otobüs İçi İkramları
*  Tatil HomeTur Güvencesi
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Gidiş – Dönüş uçak bileti

Uçaklı Turlarda 2 Yaşa Kadar Çocuklarda Sadece INFINITY 60TL Ücreti Alınır Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez.

İade ve İptal Durumları

  • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
  • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
  • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
  • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
  • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
  • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
  • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
  • Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 0 549 580 30 98 Efe Karagöz
  • Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.