Peri Bacalarına Ekim’de Bayram Ziyareti

Uçakla Butik Kapadokya Turu

Yer : Antakya & GAP

Süre : 3 gece 4 gün

Başlayan fiyat : 1.100 TL

Kapadokya turları, gezgin ruhlu tatilcilerin ülkemizde en çok sevdiği gezilerin başında gelir. Doğanın bir mucizesi olarak ortaya çıkan yeryüzü şekillerini gezmek birkaç günü bulmaktadır. Bu yüzden 3 gece 4 günlük butik bir tur Kapadokya’yı anlatmaya yeterlidir.

Kurban bayramında uçakla gidilecek, 25 kişiden oluşan bir grupla butik konseptli olarak organize edilen bu gezide; Göreme Açık Hava müzesi, Karanlık kilise, Ürgüp, Avanos, Kızılvadi, Derinkuyu, Ihlara Vadisi, Uçhisar Kalesi, Mustafapaşa, Hacıbektaş, Çavuşin, Dervent Vadisi ve Kayseri’de dolaşılan yerler arasındadır. Oldukça zevkli geçecek program, size farklı bir bayram yaşatacak, gezdiğiniz gördüğünüz yerlerden büyük keyif alacaksınız.

*

Alternatif Turlar

Kapadokya turu içerisinde balon turu ve sema gösterisine katılabilirsiniz.
Detay

*

Tur Tavsiyeleri

Gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

Bayramda Uçakla Kapadokya’ya Ne Dersiniz?

1. GÜN / 17 EKİM 2013 PERŞEMBE GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ – KARANLIK KİLİSE – ÜRGÜP – AVANOS – KIZILVADİ

Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havaalanı -Nevşehir tarifeli uçuşu ile 07:05’te bölgeye uçuyoruz. İstanbul’dan kalkan uçağınız 1 saat 15 dk. sonra Nevşehir Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Nevşehir Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten ve tanıştıktan sonra ilk günkü gezi programımıza başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesi ve Karanlık Kilise’yi geziyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz (açık büfe öğle yemeği + 1 meşrubat ekstra 25 TL) Öğle yemeğinin ardından Ürgüp’e gidiyoruz. Ürgüp’ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Avanos’un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Kızılvadi’de manzara seyri yaparak programımızı tamamlıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinin ardından Göreme’yi gezebilir, kafe yada taş barlara gidebilirsiniz.

2. GÜN / 18 EKİM 2013 CUMA DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ – UÇHİSAR KALESİ – MUSTAFAPAŞA (SİNASOS)

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.’lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi’nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Yaklaşık 1,5 saat süren vadi gezisi ve yürüyüş programının ardından öğle yemeği molası verip sonrasında bölgeyi kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında bölgede Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz. Günün son gezi noktası olan bu güzel kasabayı gezdikten sonra çay, kahve molası verip ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği serbest.

3. GÜN / 19 EKİM 2013 CUMARTESİ HACIBEKTAŞ – GÜLŞEHİR – SARIHAN KERVANSARAYI – KAYSERİ

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Bugün ilk durak Hacıbektaş. Mantar şeklindeki peri bacalarını görebileceğimiz Gülşehir üzerinden takribi bir saatlik yolculukla Hacıbektaş’a ulaşıyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ni gezip dergah, Hacı Bektaş-ı Veli ve Bektaşilik hakkında bilgi ediniyoruz. Sonrasında Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Kapadokya Bölgesi’ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı’na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Kervansarayın görülmesinin ardından istikametimiz orta Anadolu’nun en planlı şehirlerinden biri olan Kayseri. Leziz mantısıyla ve pastırmasıyla meşhur Kayseri’de öğle yemeği molasının ardından (set menü öğle yemeği ekstra 27,5 TL) Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet’i araçla görebileceğimiz panoramik Kayseri şehir turu yapıyoruz. Sonrasında Kayseri Çarşısında alışveriş için serbest zamanın ardından programımızı tamamlayıp Göreme’ye dönüyoruz. Akşam yemeği serbest. Yemek sonrası dileyenler Sarıhan’da düzenlenecek olan sema gösterisi programına katılabilirler (ekstra)

4. GÜN / 20 EKİM 2013 PAZAR AŞK VADİSİ – ÇAVUŞİN – ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ – DERVENT VADİSİ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya’nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi’ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk’ lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ”Türkiye’de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey” kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında metruk durumdaki eski bir yerleşim yeri olan Çavuşin’i ve Nicophorus Phokas Kilisesini gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Kapadokya’nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimizi alacağız. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 27,5 TL) Öğle yemeği sonrası bölgenin en büyük el dokuması halı koleksiyonuna sahip atölyesini ziyaret ederek, dokuma tezgahı başında bölge halıcılığı ve el dokuması halılar hakkında ilk ağızdan bilgi ediniyoruz. Bilgilendirmenin ardından dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında günün sonunda ”Keşişler Vadisi” olarak ta bilinen Paşabağ’ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi’ni gezdikten sonra programımızı tamamlayıp havaalanına gidiyoruz. 18:15 itibarıyla misafirlerimizi Nevşehir Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları Nevşehir- İstanbul Atatürk Havaalanı 19:40 kalkışlı tarifeli uçuşu ile.

Otantik Konaklama

3 GECE TAŞ VE KAYA MİMARİLİ BUTİK OTELDE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

STONE HOUSE CAVE HOTEL Göreme Şehir merkezinde – www.stonehousecavehotel.com

Tüm odalarda banyo wc, LCD televizyon, internet bağlantısı, kettle, telefon, minibar ve saç kurutma makinası mevcuttur.

Ayrıntılı Ulaşım Hizmeti

Tur programımıza İstanbul’dan gidiş dönüş uçak bileti dahildir.

ANA ULAŞIM HAKKINDA

Gidiş (17.10.2013 Perşembe)

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Atatürk H. – Nevşehir Havaalanı 07:05 kalkış – 08:20 varış

Dönüş (20.10.2013 Pazar)

TÜRK HAVA YOLLARI Nevşehir-İstanbul Atatürk H. 19:40 kalkış – 21:00 varış

Rehber grubu Nevşehir Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Tatil Home sorumlu tutulamaz.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA

Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanmaktadır.

UÇAK BİLETİ DAHİL REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE

Tur rehberi misafirleri Nevşehir Havaalanı İç Hatlar Geliş Kapısı çıkışında karşılayacaktır. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. Uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Tatil Home sorumlu tutulamaz.

(PNR BİLGİSİ TURDAN 2 GÜN ÖNCE E-POSTA İLE, 1 GÜN ÖNCE SMS İLE İLETİLİR)

UÇAK BİLETİ HARİÇ REZERVASYON YAPTIRAN MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE

Bölgeye kendi imkanlarınızla ulaşmak isterseniz; uçak bileti hariç kontenjanımız 3 kişi ile sınırlıdır. Bu durumda tura 17 Ekim 2013 saat 09:00’da Göreme Otogarında katılabilir, 20 Ekim 2013 saat 17:30’da Göreme Otogarında ayrılabilirsiniz. Bu şekilde gelmeye karar veren misafirlerimiz belirtilen saatlere uyması gerekmektedir.

Ücrete Dahil Olanlar                      
Türk Hava Yolları ile İstanbul-Nevşehir / Nevşehir-İstanbul uçak biletleri

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 3 gece Göreme Stone House Hotel’de konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 1 akşam yemeği
 • Program dahilindeki çevre gezileri
 • Zorunlu seyahat sigortası

0-5 yaş (iki kişiyle beraber bir odada kalırsa) 600 TL indirimli
6-12 yaş (iki kişiyle beraber bir odada kalırsa) Kat 1: 200 TL / Kat 2: 220 TL / Kat 3: 240 TL indirimli
6-12 yaş için balon turu %50 indirimli
En az 8 kişilik gruplara uçak bileti hariç fiyat üzerinden %5 indirim

İade ve İptal Durumları

 • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
 • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
 • Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 0 549 580 30 98 Efe Karagöz
 • Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.