Kapadokya Turu Pazartesi 2 Gece

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 4 gün

Hititlerden Büyük İskender’e, Romalılardan Osmanlı’ya kadar farklı kültürlerle harmanlanmış tarih kenti Kapadokya’yı görmek ister misiniz? Her hafta Pazartesi kalkışlı 3 gece 4 gün, 2 gece otel konaklamalı Kapadokya turları

Göreme ve Ürgüp gezileri ile başlayan Kapadokya turu programımız Üçhisar Kalesi’ni gördükten sonra, Güvercinlik Vadisi, Develi Vadi, Çavuşin, Paşabağ, Avanos, Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, Derinkuyu, Ihlara ve Tuz Gölü ile sizleri maceraya davet ediyor. Gündüz ayrı gece ayrı atmosferi olan İç Anadolu’nun bu büyülü kentinde tarihimizi yakından tanıyacaksınız. Gezimiz boyunca açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile balon ve safari aktiviteleri olacak. Kaya oteller, geniş avlularında, hamamlarında ve teraslarına keyif yapmanız için sizi bekliyor olacak. Kapadokya turları fırsatlarından yararlanın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Kapadokya turları için tıklayın »

*

Ekstra Turlar

Her Cuma sabahı hareketle uçaklı Kapadokya turunun 2. Gününde, Türk Gecesi ve balon turu ekstra aktivitelerine katılabilirsiniz. Türk Gecesi 55 TL, Balon Turu 310 TL’dir.
Devamı

*

Yemekler

Sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği tur ücretine dahildir. Sabah kahvaltıları açık büfe, akşam yemekleri ise set menü olarak servis edilir.

*

Müze Kart

Turumuzda ören yeri, müze giriş, park, havaalanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

GAP Turları

Uçak ve otobüsle düzenlenen 4 – 10 günlük GAP turları programları ile Güney Doğu Anadolu’nun keşfedilmemiş topraklarına gizemli bir yolculuk yapın. Medeniyetlerin beşiği, kültür merkezi GAP şehirlerinde unutulmaz bir tatil geçirin!
GAP Turları İçin Tıklayın

*

Karadeniz Turları

Doğa ananın cömert davrandığı topraklar, mavi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, kültür merkezlerimizden Karadeniz’de unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen Karadeniz Turları sizi bekliyor!
Karadeniz Turları İçin Tıklayın

Doğanın Büyük Mucizesine Tanıklık Edin

1.GÜN PAZARTESİ: ( HAREKET)

Değerli misafirlerimiz Kapadokya turları 1.gününde 21.30 Yenibosna Kültür Üniversitesi Otoparkı ( Yenibosna Airport AVM Arkası ) – 22.00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi – 23.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında ) – 23.15 Kartal Yemek Center – 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN SALI: ( TEPESİDELİK HAN ( SULTAN HAN ) – GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK – UÇHİSAR KALESİ – ORTAHİSAR KALESİ )

Değerli misafirlerimiz Kapadokya turları 2.gününde 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) – 00.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları ( ROMATEM Karşısı ) – 00.40 Adapazarı Otoban Çıkışı Total Benzin İstasyonu 01.25 Düzce Pelemir Otel Önü – 01.30’da Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri 04.30 Ankara Söğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri Önünden katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara – Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, yol üzerinde yer alan bir kervansaray örneği olan Tepesidelik Han’da ( Sultan Han ) serbest zaman verdikten sonra, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında, Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak ( Panaromik ) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafapaşa’ya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktaları konumunda bulunan Uçhisar Kalesi ve Ortahisar Kalesi’ni ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkânı. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)
Öğle Yemeği: Avanos restoranda açık büfe olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri
Rota: İstanbul – Bolu ( 255 km ) Bolu – Aksaray ( 415 km ), Aksaray – Nevşehir ( 80 km), Bölge İçi Gezileri (70 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 820 km
Otele Giriş Saati: 18.00

3.GÜN ÇARŞAMBA: ( GÜVERCİNLİK VADİSİ – DEVELİ VADİ – ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – KIZILIRMAK KENARINDA YÜRÜYÜŞ – HACI BEKTAŞ-I VELİ – KIZILVADİ – BALON TURU – ATV TURU )

Değerli misafirlerimiz Kapadokya turları 3.gününde otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ( Kahvaltı öncesi BALON TURU 310 TL veya ATV TURU 90 TL Ekstra ) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da ( Keşişler Vadisi ) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak – çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü AvluKiler Evi, Meydan Evi, Meydan EviCami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu),Birinci Avlu ( Nadar Avusu ) gezip dönüşte Kızılırmak Nehrinin kenarında yürüyüş yaptıktan sonra bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarına örnekler görüyoruz. Günün sonunda sizlere bölgenin en güzel Panaromik görüntüsüne sahip olan Kızılvadide serbest zaman veriyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. ( Ekstra 55 TL )

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Uranüs restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
Rota: Bölge İçi Gezileri ( 160 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 km
Otele Giriş Saati: 18.00

4.GÜN PERŞEMBE: ( DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – ÖZKONAK YERALTI ŞEHRİ – NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ – TUZ GÖLÜ )

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasındailk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehir ) sonrasında Narlıkuyu Krater Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara – Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Tatil Home’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: AksarayOrhan Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Dinlenme Tesisleri: Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri, Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri
Rota: Nevşehir – Derinkuyu (30 km) Derinkuyu – Aksaray ( 70 km )– Aksaray – Bolu ( 415 km ) Bolu – İstanbul (255 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 770 km
Toplam Tur Mesafesi: 1750 km
İstanbul’a Varış Saati: 23.30 (Yaklaşık)

Lüks Otel Seçenekleri

DİLEK KAYA HOTEL

1 King suite, 10 Junior & Deluxe oda, 78 Standart oda ile hizmet vermektedir.
Detaylı Bilgi

DİNLER ÜRGÜP

172 Oda, 160 Standart Oda, 4 Bağlantılı Oda, 8 Junior Suit oda bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi

Uçak ve Lüks Otobüsler

OTOBÜSLER
Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Tatil Home Otobüs İçi İkramları
* Tatil Home  Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Ek Hizmetler

EK HİZMETLER
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez. Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler. Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik Hizmetleri ile Hacı Bektaş-ı Veli Turu + Müze Kart ( Kültür Bakanlığına Ait Müzelerde 1 Yıl Ücretsiz Geçerlidir.) Toplam Ücretleri Tam 70 TL Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 – 17 Yaş Çocuk ve 65 Yaş üstü misafirlerimiz Kimlik İbraz Etmek Kaydı İle 40 TL ödemektedirler. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. 0 – 6 YAŞ MÜZE ÖREN ÜCRETLERİ ALINMAZ. TC KİMLİĞİ OLMAYAN MİSAFİRLERDEN 90 TL MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETİ ALINIR.

İade ve İptal Durumları

Tur Özel Durumları

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişibaşı 10 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişibaşı 15 TL

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ÖNEMLİ NOT
Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.