Kapadokya Turu Cuma 1 Gece

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 3 gün

Her Cuma hareketle Kapadokya’nın gizemli havasını solumaya gitmek ister misiniz? Cuma akşamı otobüslerle hareket ve Pazar akşamı dönüşlü Avanos, Ürgüp, Ihlara Vadisi, Göreme, Hacı Bektaş – I Veli, Paşabağ, Kaya Kiliseler Kapadokya turu etkinliğimize siz de katılabilirsiniz.

Hayal ile gerçeğin buluşma noktası olan Kapadokya’da masal diyarı Peri Bacalarını görebilir, Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret edebilir, lüks ve meşhur kaya otellerde konaklayıp yöreye özgü yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Kapadokya turları için olmazsa olmazlardan olan balon turu ve Türk gecesi etkinliklerine de dileyen konuklarımız ekstra ücret ödeyerek katılabiliyorlar. Tuz Gölü, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaya Kiliseleri ve Erciyes İç Anadolu’nun zenginliğini gözler önüne serecek. Kapadokya turları fırsatlarını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Kapadokya turları için tıklayın »

*

Ekstra Turlar

Otobüsle yapılan Kapadokya turunda serbest zaman yerine Türk Gecesi ya da Kuzu Gecesi denilen yöresel eğlenceye katılabilir, balon turu yapabilirsiniz.
Devamı

*

Öğle Yemeği Detayları

2.GÜN: Avanos Restoran – Açık Büfe 17 TL / 3.Gün: Uranos Restoran (Çorba, Pastırmalı Kuru Fasulye, Testi Kebabı, Pilav, Tatlı veya Meyve ) 17 TL / 4. Gün Molada serbest öğle yemeği

*

Müze Kart

Turumuzda ören yeri, müze giriş, park, havaalanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

GAP Turları

Uçak ve otobüsle düzenlenen 4 – 10 günlük GAP turları programları ile Güney Doğu Anadolu’nun keşfedilmemiş topraklarına gizemli bir yolculuk yapın. Medeniyetlerin beşiği, kültür merkezi GAP şehirlerinde unutulmaz bir tatil geçirin!
GAP Turları İçin Tıklayın

*

Karadeniz Turları

Doğa ananın cömert davrandığı topraklar, mavi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, kültür merkezlerimizden Karadeniz’de unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen Karadeniz Turları sizi bekliyor!
Karadeniz Turları İçin Tıklayın

Peri Bacalarının Sırları

1.GÜN CUMA: İSTANBUL – KAPADOKYA

Değerli misafirlerimiz sizleri 21.30 İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA, 22.00 BEŞİKTAŞ YILDIZ PARKI, 23. 00 ‘ da KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ, 23.20 KARTAL KÖPRÜSÜ 23.45 ÇAYIROVA MCDONALDS önü, 00.15 İZMİT HALKEVİ DURAĞI Önü buluşarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ: KAPADOKYA – IHLARA- ÜRGÜP – TÜRK GECESİ

Değerli misafirlerimiz sabah kahvaltımızı 08:00 civarında Aksaray Ağaçlı tesislerinde ekstra olarak alıyoruz. Ardından Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağa borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine geçiyoruz. ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 1ccd4 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar kalesini dışardan ve Güvercinlik Vadisinin fotoğrafını çekip Öğle yemeğimiz için kaya oyma otantik bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. ardından Kızılırmağın üzerinden geçerek çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Ardından Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Artık otele yerleşme zamanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. (Extra 55tl)

3.GÜN PAZAR: BALON TURU – GÖREME – HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ – İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. (dileyenler Kahvaltı öncesi BALON TURU 310 TL veya ATV TURU 90 TL Ekstra) İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avusu) gezip İSTANBUL’a doğru yola çıkıyoruz. akşam saatlerinde diğer TATİLHOME turlarında tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz.

Kaliteli Oteller

Taşsaray HotelTAŞSARAY HOTEL
189 odası, Türk hamamı, sauna ve fitness odası içeren bir spa merkezi ile hizmet vermektedir.
Detaylı Bilgi

DİLEK KAYA HOTEL
1 King suite, 10 Junior & Deluxe oda, 78 Standart oda ile hizmet vermektedir.
Detaylı Bilgi

FEZA OTEL
29 Odalı 3 Süit odalı 60 Yatak Kapasiteli otelin Göreme’ye 6 km mesafede tarihi Ürgüp kasabasında bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi

TURBAN HOTEL
243 toplam oda, 486 toplam yatak, 9 junior suit, 234 çift kişilik oda. Kapadokya manzarası var.
Detaylı Bilgi

BÜYÜK OTEL ÜRGÜP
101 oda ve 228 yatak kapasitesi bulunmaktadır. 13 suit, 9 frenc bed, 79 twin bed bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi

BÜYÜK AVANOS HOTEL
60 Oda, 121 Yatak, 54 Standart Oda, 4 Engelli Odası, 2 Aile Odası.
Detaylı Bilgi

OTEL ADI 2 KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI 3 KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI
TAŞSARAY HOTEL TL TL TL

Prestijli Yolculuk

Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

ÖNEMLİ NOT
Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
• Mercedes Travego-Tourismo-Neoplan otobüslerle ulaşım
• TATİLHOME otobüs ici ikramları
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Tüm çevre gezileri
• TATİLHOME güvencesi
• Otelimizde acık büfe 1 sabah kahvaltısı
• Otelimizde acık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
• 1618Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Otelde yapılan özel harcamalar
• Tüm yemeklerde alınan içecekler
• Öğle yemekleri
• Ekstra turlar
• MÜZE GİRİŞLERİ (MÜZE KART 40 TL)

EK HİZMETLER
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez. Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler. Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik Hizmetleri ile Hacı Bektaş-ı Veli Turu + Müze Kart ( Kültür Bakanlığına Ait Müzelerde 1 Yıl Ücretsiz Geçerlidir.) Toplam Ücretleri Tam 60 TL Müze Kart, Sarı Basın Kartı 8 – 17 Yaş Çocuk ve 65 Yaş üstü misafirlerimiz Kimlik İbraz Etmek Kaydı İle 30 TL ödemektedirler. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. 0 – 7 YAŞ MÜZE ÖREN ÜCRETLERİ ALINMAZ. TC KİMLİĞİ OLMAYAN MİSAFİRLERDEN 80 TL MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETİ ALINIR.

İade ve İptal Durumları

Tur Özel Durumları

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL

NOT: TURUMUZ EN AZ 14 KİŞİ OLMASI DURUMUNDA HARAKET EDECEKTİR. YETERLİ SAYI OLMAMASI DURUMUNDA TURUMUZ İPTAL EDİLİR.

BELİRTİLEN YERLERİN DIŞINDA BAŞKA BİR YERDE MİSAFİRLERİMİZİ ALAMAYIZ VEYA DÖNÜŞTE BIRAKAMAYIZ.

REZERVASYON SIRASINDA KOLTUK SÖZÜ VEYA NUMARASI VERİLMEZ. REZERVASYON SIRASINA GÖRE EN SON GÜN BELİRLENİR.

5 GÜNÜN ÜSTÜNDEKİ TURLARDA KOLTUK ROTASYONU YAPILIR.

ÇOCUK İNDİRİMİ SADECE 2 YETİŞKİN YANINDA OLMASI DURUMUNDA GEÇERLİDİR.

MÜZE GİRİŞLERİ İÇİN MÜZE KART ALINMASI TAVSİYE OLUNUR. MÜZE KART TÜM T.C KÜLTÜR BAKANLIĞINA BAĞLI MÜZELERDE GEÇERLİDİR. 40 TL’DİR. MÜZE KART MİSAFİRLERİMİZİN KENDİSİNE AİTTİR.TUR ESNASINDA MÜZELERDEN ALABİLİRSİNİZ.